Wakacyjne wspomnienia 2016 - Reporter RR

 

Masz rację Basiu, stronka trochę zaniedbana. Pomysł ze zdjęciami rewelacyjny ! 
Posłuchajcie mnie wszyscy ! Basia już dawno namawiała mnie do zabawy z aparatem. Zawsze powtarzałem, że nie umiem, nie potrafię, nie wiem jak patrzeć przez obiektyw. I wiecie co ? To jest właśnie to ! Pełna amatorszczyzna ! Nie patrz na zdjęcie tylko otaczający Cię świat ! Zatrzymaj w kadrze coś co Cię poruszyło, zaciekawiło, a efekty samego Ciebie zaskoczą ! Może coś z pozoru banalnego opatrzone Twoim komentarzem stanie się zabawne, hitem naszej strony ? Odwagi ! 

 

Aby nie być gołosłownym posłużę się swoim przykładem i własnymi zdjęciami. Na początek taka fotka:

I co ? Nic ! Co to jest ? Jakaś wycieczka, nie wiadomo gdzie i kto ? Może niektórzy nawet rozpoznają miejsce, ale co z tego ? NUDA ! 
A teraz popatrzcie raz jeszcze na to zdjęcie z podpisem  
                                                  
             
  ZMIANA WARTY NA PRASKIM ZAMKU HRADCZANY

I co ? Jest zabawa ? Mnie to bawi, a dlaczego ? opowiem wam jeszcze historię tego zdjęcia, może wtedy zrozumiecie. 

Uroczysta Zmiana warty, kto chciałby nie zobaczyć ? Też chciałem. Jednak w tym tłoku nie było szans ! Tak się zeźliłem, że skierowałem obiektyw na ludzi którzy mi ...zasłaniali ! I właśnie tak nazwałem to zdjęcie ! 

ZMIANA WARTY NA PRASKIM ZAMKU HRADCZANY

 

Należałoby dodać - TYLE WIDZIAŁEM ! 

Myślę że to będzie jakaś wskazówka dla was, że doda wam odwagi, że dobre zdjęcie to nie piękny krajobraz czy super kompozycja. Dobre zdjęcie przede wszystkim musi być TWOJE ! Chyba już wszystko jasne, co ?

Basia zachęca do przysyłania wspomnień z wakacji. Oto mój pierwszy pakiet zdjęciowo-wspomnieniowy, bardzo adekwatny do tego co napisałem powyżej.

Zdjęcia pochodzą z wakacji i wcale nie szukałem daleko inspiracji. Była tuż pod oknem pokoju naszego gospodarza u którego mieszkaliśmy. Wystarczyło spojrzeć każdego ranka i powiedzieć "Witajcie róże..." Pięknie pozowały...
To wspomnienie nazwałem " Mały Książę czyli ogród róż. "  

A wy co o tym sądzicie ? Czekam na wasze zdjęcia i opinie no i obiecuję ciąg dalszy wakacyjnych wspomnień.

Pozdrawiam Wojtek - Korespondent RR