„Mężczyźni z Marsa, a kobiety z Wenus..”

Czy oby na pewno ? W takim razie my ziemianie komu zawdzięczamy nasze istnienie? Czyżby w wypadku jakiś galaktycznych gwiezdnych wojen doszło do spotkania tych dwóch płci, co dało początek zaludnieniu naszej planety ? Przecież według porzekadła Mars i Wenus powinny być planetami singli ! To oczywiście bardzo luźna i przewrotna interpretacja, ale tak naprawdę czy planety singli istnieją ?

Oczywiście! zakrzyknie ktoś z przekonaniem; przeczytaj „Małego Księcia” ! Przecież nasz mały bohater tylko takie jednoosobowe planety napotykał w swej wędrówce !

Nie tylko w gwiazdach trzeba nam ich szukać. Przecież planety singli krążą wśród nas, mijamy je każdego dnia, może nawet nie zdając sobie sprawy z ich samotności .

Singlem być – często jest to zrządzenie losu, zbieg niezbyt fortunnych zdarzeń, ale współcześnie coraz częściej staje się to modą ! Jestem singlem bo chcę ! Dlaczego ? Jestem wolna, niezależna..robię co chcę, kiedy chcę i z kim chcę ! Czy to prawdziwy przepis na szczęście i na pewno ten stan można nazwać wolnością ? Jak jest naprawdę ? Jestem sama, bo kariera na mnie czeka ! Nie mam czasu by wziąć za kogoś odpowiedzialność, aby martwić czy troszczyć się o niego.. A o Ciebie kto się martwi, kto o Tobie myśli ? Ja sobie radę dam…. jak w starej piosence, tak ? To dlaczego wieczorami coraz częściej zaglądasz do komputera, do sieci ? nie, nie pracujesz ! Sympatia, facebook… czy inne społecznościowe  portale – to tylko zabawa ? Sama się oszukujesz ! Nie jesteś wolna ! Jesteś zakładniczką swojej samotności ! Szukasz człowieka ! Jak Mały Książę surfujesz po wirtualnych planetach w nadziei, że może spotkasz swoją Różę…  To tylko dla zabicia czasu ? A może właśnie po drugiej stronie siedzi ktoś równie samotny i zupełni inaczej traktuje taką znajomość ? Nie pomyślałaś, że ranisz go dając mu nadzieje ? Czasem się udaję, gdy dwoje takich się spotka, ale częściej jest zupełnie inaczej…. Jak ?

Zamiast zielonych oczu masz przed sobą niebieski ekran monitora, literki zamiast żywej mowy.. Pewnie, są kamerki itp. można normalnie porozmawiać.. I już Ci się wydaje, że nie jesteś sama! W takim razie jak smakuje kawa w jego towarzystwie ? No i czy kupił Ci kwiaty na dzisiejsze spotkanie ? takie prawdziwe, nie z internetowej strony wysłane.  A która to już randka ? No i co, wziął Cię w końcu za rękę ? I kiedy pójdziesz na spacer do parku ze swoją miłością ?

….Wirtualny świat. Te cuda techniki to niby nic złego. Przecież  wirtualny świat, czy tego chcemy czy nie, stał się częścią naszego świata, naszego życia. Jednak nie pozwólmy by stał się naszym CAŁYM SWIATEM !  Jeżeli nawet tam w sieci uda nam się znaleźć prawdziwą miłość czy przyjaźń to jej spełnienie tylko w realu możliwe jest ! Pamiętajcie o tym że mamy MAJ i zamiast spędzać go na facebooku czy czacie wyprowadźcie swoich facetów na spacer !
Może i on się ocknie, zaprosi na kawę albo w przypływie szaleństwa jakieś czekoladki kupi..

Z radiowym pozdrowieniem
Korespondent Radia Raban